2022.06.11. - A Magyar Kultúra Napja 2022

Június 11-én került sor Budapesten, az Uránia Filszínházban a magyar kultúra napja alkalmából a Palóc Társaság által kiírt esszéíró pályázat eredményeinek kihirdetésre. A pályázatra iskolánk tanulói, Cibuľa Dominika és Stricho Lola küldték el dolgozatukat, akik közül Lola saját kategóriájában II. díjat szerzett, és abban a megtiszteltetésben részesült, hogy munkáját felolvashatta Budapesten is az összegyűlt díjazottak és értékelők előtt. "Valóságmese - Amiről szüleim, nagyszüleim mesélnek" c. dolgozatában nagyapja, ill. az ő családjának élettörténetét dolgozta fel, akik a 20. század egyes sorsfordító eseményeit saját bőrükön tapasztalták meg, élték át. Köszönjük a diákoknak, hogy bekapcsolódtak ebbe a pályázatba, az elért eredményhez gratulálunk, és mindkettőjüknek sok sikert kívánunk középiskolai tanulmányaikhoz!

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére