2022.08.31. - Felvidéki iskolabuszok átadása

A magyar kormány és a Rákóczi Szövetség jóvoltából egy nagyon örömteli eseményen vehettünk részt szeptember 31-én Szigetszentmiklóson, ahol ünnepélyes keretek között 16 iskolabuszt adtak át 15 felvidéki szórványban, illetve nyelvhatáron működő magyar alapiskolának, hogy ezzel is segítse a gyermekek iskolába járását. Az Ipolybalogi Ipolyi Arnold Alapiskola is ezen szerencsés iskolák közé tartozik. A parkolóban áll a kisbusz, amely a kiselsőseinknek fogja megkönnyíteni az iskolába utazását. A kisbusz sofőrje Rados Tibor lesz. Elárulhatom, hogy ez a kisbusz csak egy hónapig lesz az iskola birtokában, utána ugyanis egy vadonatúj Ford Tourneo Custom típusú kisbuszra cserélik majd. Köszönet és hála jár ezért a magyar kormánynak és a Rákóczi Szövetségnek.

Molnár Barnabás

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére