2022.12.13. - Rendhagyó regionális nevelés óra Lőrincz Sarolta Aranka nénivel

A Magyar Kultúra Hete keretében rendhagyó regionális nevelés órán vehettek részt az 5. és 6. osztály tanulói. Lőrincz Aranka néni útmutatásával adventi, karácsonyi diós és mézes aprósütemények készültek a szorgos kezek közreműködésével. Természetesen a tészta dagasztása, pihentetése, nyújtása és szaggatása közben sok-sok régi hagyomány is szóba került, kiváltképp a Luca-napi szokások, hisz épp december 13-án került sor erre a programra. Hamarosan azonban a terjengő mézeskalácsillat elterelte a figyelmet a népszokásokról, és mindenki a finom sütemények kóstolásába kezdett. Köszönjük Aranka néninek és mindenkinek a segítséget, aki (akár csak egy tojás feltörésével) hozzájárult a finomságok elkészüléséhez.

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére