2023.04.11. - A magyar költészet napja

Petőfi Sándor születése 200. évfordulójának évében - rendhagyó módon - a költő verseivel, megzenésített gondolataival ünnepeltük iskolánkban a magyar költészet napját. A verses-zenés előadás mellett a költészet napján iskolánk felső tagozatos tanulói rajzokkal is tisztelegtek a 200 évvel ezelőtt született költőóriás emléke előtt. Petőfi verseihez kapcsolódó illusztrációkat készítettek. Az alkalmazott technika és a kiválasztott Petőfi-mű tetszőleges volt, így a képzeletnek semmi sem szabott határokat. A legjobb munkákból pedig kiállítást rendeztünk. A színes diákalkotások szemet gyönyörködtető látványt nyújtanak iskolánk folyosóján. Szintén az idei kerek évfordulókhoz kapcsolódva a Csemadok Nagykürtösi Területi Választmánya jóvoltából két - Petőfi Sándor életéhez és Madách Imre életéhez és főművéhez, a Tragédiához kötődő - kiállítást is megtekinthettek diákjaink az iskola nagyfolyosóján.

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére