2023.05.30. - Petőfi 200 - Szécsény

A Petőfi 200 keretén belül iskolánk alsó tagozatos és 7.osztályos tanulói egy tanulmányi kiránduláson vehettek részt Szécsény leglátványosabb épületében, a Forgách kastélyban, mely a magyar vidéki barokk építészet értékes emléke.

A kiállítás a Petőfi életmű közelmúltbeli és jelenkori értelmezéseit állította a középpontba. A programban kiemelt szerepet kapott Petőfinek és korának utóélete, emlékezetkultúrában betöltött szerepe, a művészetekben és a folklórban való megjelenése.

A tárlat fölhívta a figyelmet Petőfi Rákóczi kultuszára, aki számára a fejedelem „hazánknak szentje... "

Petőfi alakjának, életművének bemutatásához vezérfonalként használták fel életének fordulóit Rákócziéval párhuzamba állítva. De lehetőségünk volt megtekinteni további témaegységet: Petőfi vándoréveit, szabadságszemléletét, a haza és a nemzet szerepét életművében.

A tárlatot virtuális kiállítás és Petőfi-mozi egészítette ki.

-csb-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére