2023.10.17. - Ipolyi 200 sakk- és kiütőtorna

IPOLYI 200 - Sakktorna

Az Ipolyi 200 rendezvénysorozat alkalmából sakkban való megmérettetésre is hívtuk a baráti iskolákat. Az iskolákat egy 4 tagú csapatok képviselték. A lehetőséggel 4 iskola élt: Ipolyságról a Pongrácz Lajos Alapiskola és a Fegyverneki Ferenc KIKI tanulói, az ipolynyéki és lukanényei alapiskolák diákjai. Mivel ritkán van lehetőség iskolák közti megmérettetésre sakkban, az erőviszonyok ismerete nélkül jött mindenki, bátran és lelkesen. Az ipolynyékiek az erős kezdés után a két ipolysági csapattal szemben alulmaradtak, így a 3. helyet szerezték meg. Mögöttük a 4. helyen a helyi csapatot legyőző lukanényeiek végeztek. Az 5. hely az ipolybalogi játékosokat illette meg, akik az utolsó fordulóban nagy küzdelemben 2:2-es döntetlent értek el az ipolysági „pongráczosokkal” szemben. A két ipolysági csapat az első fordulóban találkozott, ahol a „pongráczosok” nyertek 3:1-es eredménnyel. Ezután a „fegyvernekis” csapat nagyon belehúzott, s bár a továbbiakban – szinte az összes táblán győzelmet szerezve – a legtöbb megnyert partival végeztek, mégis csak a 2. hely jutott nekik. A veretlenségét végig megőrző Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola diákjai végeztek az 1. helyen. A győzteseknek gratulálunk, és külön öröm számunkra, hogy a sok fiúversenyző között két leányzó is képviselte iskoláját. Reméljük, a közeljövőben ismét összemérhetjük sakktudásunkat.

Végeredmény:

1. Pongrácz Lajos AI 10 pont (11/16)

2. Fegyverneki F. KIKI 9 pont (12/16)

3. Balassi Bálint AI 6 pont (8/16)

4. AI Lukanénye 3 pont (6/16)

5. Ipolyi Arnold AI 1 pont (4/16)


-gyp-

Kapcsolódó dokumentumok

IPOLYI 200 - Kiütőtorna

Ilyen “parázs” kiütőtornát már rég nem szervezett senki mostanság!!! Köszönhető a csapatoknak, akik elfogadták a meghívásunkat! Magam sem gondoltam, hogy ilyen színvonalas mérkőzések lesznek! Valakinek viszont meg kellett nyerni a tornát, de mindenki megérdemelte a dicséretet a sportszerű helytállásért! Negyedik helyen végzett Lukanénye csapata, akik még okozhatnak a jövőben meglepetéseket👍👍👍!!! Harmadik 🥉 helyen az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola lányai végeztek, gratula nekik is! És …. a “háború” még nem dőlt el, de a mai harcot ismét az ipolynyéki csajok nyerték 🥇🏆, tehát az Ipolyis lányaink ismét a 2. helyen 🥈végeztek!!! Komoly szurkolói tábor és hangzavar ellenére sem sikerült a győzelem, az első félidei KO után sajna hiába volt a feltámadás a második félidőben, ez már kevésnek bizonyult! Gratula a teljesítményért csajok🙏🙏🙏!!! Fel a fejjel, majd a járási fordulóban ismét bizonyíthatunk❤️❤️❤️!!! A csapat tagjai: Maya, Jessica, Abi, Veronika, Leti, Lizi, Franciska, Dóra, Flóra, Sári, Nati és Rebeka


-sj-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére