2023.10.22. - Glória Victis -1956 programsorozat

Az Ipolyi Arnold Alapiskola 8. és 9. osztályos tanulói október 22-én a Rákóczi Szövetség meghívására tiszteletüket tették Budapesten az 1956-os megemlékezésen, mely során beleéltük magunkat a magyar szabadságharcos egyetemisták helyzetébe. A Műegyetemi megemlékezés keretein belül rendhagyó történelmi órán vettünk részt, melynek alapjait az előadó átélt élményei nyújtották. Innen fáklyás felvonulás indult a Bem térre, ahol az ünnepi beszéd után kulturális programok sora következett, majd koszorúzás zárta a megemlékezést. Megtisztelő volt számunkra, hogy valamennyi meghívottat külön köszöntötte a Rákóczi Szövetség elnöke, Csáky Csongor, akinek ezúton is köszönjük a lehetőséget. Számunkra a legélvezetesebb program ezután következett, a Honeybeast koncertje. A nap végén fáradtan, de élményekkel gazdagodva tértünk haza.

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére