2023.11.10. - Sajó Sándor-szavalóverseny - Ipolyság

Magyarnak lenni: nagy s szent akarat

Ezzel a címmel hirdette meg a Palóc Társaság hagyományos versmondó versenyét, amely idén Sajó Sándor születésének 155. és Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója jegyében került megrendezésre. Az idei évben egy Sajó- és egy Petőfi-verssel készültek a versenyzők, hogy aztán a P. Kerner Edit - Sándor Zoltán - Csábi István összetételű zsűri és a közönség előtt előadják azokat. Iskolánkat 4 tanuló képviselte a neves megmérettetésen: Kovács Anna Elizabet (9.oszt.), Bakos Kincső, Csáky Márton (8.oszt.) és Gaučík Bíborka (7.oszt.). Az alapiskolások kategóriájában 20 diák mutatkozott be határon innen és túlról. A zsűri értékelése szerint nagyon kiegyensúlyozott volt a mezőny, igényes versválasztás és előadásmód jellemezte a produkciókat. Az iskolánkat képviselő diákok közül Csáky Márton a 3. helyen végzett, Bakos Kincső pedig a zsűri elnökének jutalmában részesült. Nekik és valamennyi résztvevőnek gratulálunk, és kívánunk további sikeres szereplést és eredményeket!!!

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére