2024.05.03. - XIV. Ipolyi Arnold Országos Népmesemondó Verseny regionális elődöntő-Ipolyszakállos

2024. május 3-án került sor a XIV. Ipolyi Arnold Országos Népmesemondó Verseny regionális elődöntőjére Ipolyszakálloson. Iskolánkból négy, 7. osztályos diáklány: Gaučík Bíborka, Kažimír Jessica, Rados Franciska és Stricho Maya nevezett be a megmérettetésbe. A rendezvény felfogható úgy is mint fesztivál, hisz a népmesék változatosságának, az előadók tehetségének, esetenként a népviseletek és a tájnyelv megjelenítésének színhelye volt. Az idei évben az előző évfolyamokhoz viszonyítva jóval több versenyző mutatta meg tehetségét, akiket a zsűri bronz, ezüst, arany és kiemelt arany sávba sorolt, ez utóbbi egyben továbbjutást jelentett az országos döntőbe. Az erős mezőnyben igen nehéz dolga lehetett a rangos szakmai zsűrinek, hallva a színvonalas előadásokat, de mivel mégiscsak versenyről és továbbjutásról volt szó, meg kellett hozniuk döntésüket. Ez alapján Maya és Jessica bronz sávos, Bíborka ezüst sávos elismerést kapott, míg Franciskát kiemelt arany sávval díjazták, ezáltal lehetőséget kapott a gombaszögi országos döntőben való részvételre. Nagyon örülünk, hogy több év után (amikor Csáky Katalin, ill. Csáky Máté, volt diákjaink jutottak országos döntőbe) Rados Franciska révén iskolánk ismét képviselve lesz azon a versenyen, amellyel közös a névadónk. Minden résztvevőnek szívből gratulálunk, a további versenyekhez kitartást, eredményes felkészülést és sikereket kívánunk!!!

-ná-

Kapcsolódó dokumentumok

Vissza az oldal tetejére