2011.06.10.-11. - Kovácspatak - Kováčovo: országos honvédelmi többtusa

Sikerünk kulcsa: türelem, kitartás, gyakorlás

A 2010-2011-es tanév utolsó hónapjai sem múltak el az Ipolyi Arnold Alapiskola tehetséges lövészei számára megmérettetések, versenyek nélkül. A Nagykürtösi járás bajnoka cím elnyeréséért 2011. április 9-én Alsófehérkúton mérkőztek meg a diákok, ahol a következő eredmények születtek: a 16 évesek kategóriájában Nagy Sándor, 9. osztályos tanuló az I. helyet szerezte meg (diopter-állva), míg a szakkör edzője Ing. Molnár Barnabás vegyes felnőtt kategóriában III. helyezett lett. Május 13-án Csábon a Honvédelmi többtusa járási fordulójában csapatban (Nagy Sándor, Oroszlány Bianka, Nedeľa Edvin) az I. helyet, egyéniben Nagy Sándor az I., Nedeľa Edvin pedig a II. helyet szerezte meg. Az iskola csapata és egyéni versenyzője így bejutott a kerületi fordulóba, amelyre Besztercebányán került sor. Ott csapatunk II. helyet, az egyéni versenyben pedig Nagy Sándor 4. helyezést ért el. Az iskolai év utolsó versenyét, a Honvédelmi többtusa nemzetközi országos döntőjét Kovácspatakon rendezték, itt a Nagy Sándor, Gergely Fanni, Nedeľa Edvin összetételű csapat képviselte az iskolát. Az idén nem sikerült országos szinten is dobogós helyezést elérniük, de egész évi munkájukért elismerés illeti az összes versenyzőt, s nemcsak azokat, akik legjobbként eljutnak egy-egy versenyre, hanem kitartásukért, szorgalmukért azokat is, akik becsületesen és rendszeresen dolgoznak a szakkörön belül.